A felesleges Brexit
- Részletek
- Kategória: 2020. március
- Írta: Serge Halimi
- Találatok: 11496
A brit döntés arról, hogy kilépnek az Európai Unióból, túl későn jött.
A brit döntés arról, hogy kilépnek az Európai Unióból, túl későn jött.
A fiatalok munkanélkülisége ellen egy Európára nem jellemző receptet alkalmaznak Belaruszban: a kormány garantálja a diplomások első munkahelyét. A szovjet típusú tervezésre épülő gazdaság örökségeként a rendelkezés része azoknak az alapjogoknak, amelyekhez a lakosság erősen kötődik.
A 16,5 millió lakosú dél-amerikai országban a múlt év októberében súlyos zavargások voltak, amelyek az üzemanyagárak emelkedése miatt robbantak ki. A Lenin Moreno elnök által vezetett kormány az IMF-el kötött hitelmegállapodás miatt rendelte el a benzin árához nyújtott évi 1,4 milliárd USD támogatásnak a megszüntetését.
„Nézzétek meg ezt a játékkatalógust, és keressétek ki a nemekre vonatkozó sztereotípiákat” – mondja a pedagógus.
Az európai intézmények fontos bástyája Luxemburg. Ugyanakkor egy valóságos Bábel tornya, ahol a lakosság átlaga három vagy akár négy nyelvet is beszél. Paradox módon a külföldi származású lakosság arányának növekedése a francia és a német mellett a luxemburgi nyelv (lëtzebuergesch) terjedésének kedvez.
Idén, 2020. január 28-án Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnök láthatóan csak egyedül volt lelkes a Fehér Házban, a pódiumon, az amerikai elnök mellett, akinek csak úgy itta a szavait.
A decemberi mozgósítás mind mértéke, mind sokfélesége miatt volt igen hatásos: fiatalok és idősebbek, ügyvédek, művészek, tanárok, kikötőmunkások, vasutasok, vállalatvezetők, alkalmazottak, orvosok, ápolónők, tűzoltók, zenészek, postások, egyetemisták és középiskolások, vámosok… – mind együtt vonultak fel.
Na akkor indul az új menet? Tudjuk, hogy a pénzügyi globalizációval, a körhinta sosem áll le, forog szüntelenül: jellemzője a görcsös rángás, a nyugalmi állapot csak a két rángás közti idő. Már egy ideje várható volt, hogy beüt a következő krízis – most itt van.
Pánikhangulat uralkodott el az amerikai médiában a Demokrata Párt előválasztási folyamatának már a kezdetétől. A New York Timesban Paul Krugman közgazdász és újságíró felélesztette azt a 2016-ban megkezdett szokást, hogy egybemossák a „demokratikus szocializmus” jelöltjét, Bernie Sanderst, és Donald Trumpot[1].
Tizenhat óra alatt tizenhat ellenséges cikk Bernie Sandersről!
Tweet |
A rendszer használata közben bizonyos esetekben Önnel kapcsolatos adatokat kezelünk és adatokat (cookie -kat) tárolunk az Ön gépén. Erreől itt olvashat részletesebben. A vonatkozó rendelkezések értemében (lásd itt) mindehez az Ön hozzájárulása szükséges. Hozzájárulok